Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies). Sīkdatnes var tikt izmantotas mārketinga nolūkos, statistikas nolūkos un pakalpojumu personalizēšanai, atbilstoši lietotāja individuālajām vajadzībām. Jūs varat mainīt sīkdatņu apstrādes iestatījumus savā izvēlētajā programmā. Šīs vietnes izmantošana, nemainot sīkdatņu iestatījumus, nozīmē, ka tie tiks saglabāti atmiņā.
0 0 EUR ar PVN
Pēdējās pievienotās preces
Kopā
0 EUR ar PVN 0 EUR bez PVN
Iet uz grozu
Sākumlapa Eurol eļļas
Eurol eļļas

Eurol eļļas

Kas ir “eļļas kalpošanas mūžs”? Eļļas kalpošanas laiks norāda, cik ilgi motoreļļa var efektīvi aizsargāt jūsu automašīnas motoru. Tradicionālajā izpratnē nav “eļļas derīguma termiņa” (jaunu eļļu var uzglabāt vairākus gadus, neietekmējot tās kvalitāti) - eļļas mūžs attiecināms uz eļļas sadalīšanās procesu un efektivitātes samazināšanos pēc nobrauktajiem kilometriem. Eļļa nolietojas ārkārtīgi liela dzinēja karstuma dēļ un oksidēšanās rezultātā, nonākot saskarē ar mitrumu un gaisu atmosfērā. Motoreļļā ir piedevas, kas palīdz notīrīt un izskalot netīrumus, sodrējus un metāla daļiņas no jūsu dzinēja mehāniskām detaļām. Šīs piedevas tiek patērētas eļļas lietošanas laikā, kā rezultātā eļļa kļūst neefektīva. Kopumā šie faktori novecojušo eļļu padara biezāku, netīrāku un viskozāku, dzinējā veidojās eļļas nogulsnes, kā rezultātā eļļa vairs neplūst caur jūsu dzinēju un vairs neeļļo kustīgās daļas.
 
Sintētiskās eļļas maiņa ļaus jums nobraukt ilgāk (8000, 12000 vai pat 16000+ kilometru). Sintētiskajai motoreļļai ir ļoti kontrolēts un vienmērīgs ķīmiskais sastāvs. Pilnībā sintētiskās eļļas satur 100% mākslīgi radītus ogļūdeņražus (PAO, POE, ...) kā bāzes eļļu un īpašus piedevu kompleksus. Tie ir ļoti augstas veiktspējas šķidrumi. Sintētiskā eļļa labāk iztur temperatūras maiņas, mitrumu un gaisu. Savukārt minerālo eļļu iegūst no dabīgi sastopamās jēlnaftas, novēršot nevēlamus piemaisījumus.
 
Braukšanas paradumiem ir galvenā loma, nosakot, cik bieži jums ir jāmaina eļļa. Apkopes intervālus būtu vēlams veikt ik pēc 8000 kilometriem vai sešiem mēnešiem. Iemesls tam ir tas, ka ar biežiem, īsiem braucieniem jūs, iespējams, nobraucat mazāk kilometru, bet faktiski izmantojat dzinēju apgrūtinātākos darba apstākļos: kamēr motora eļļa nav uzsilusi līdz darba temperatūrai. Motoreļļa vislabāk aizsargā, ja tā ir uzsildīta līdz pilnīgai darba temperatūrai, kā rezultātā tā dzinējā plūst daudz brīvāk. Saistībā ar to ir jāpiebilst, ka biežas aukstās palaišanas ziemā vai daudzi īsi braucieni apdraudēs eļļas mūžu (nemaz nerunājot par degvielas patēriņu). Eļļas mūžu pagarinās arī, tas, ka vienmērīgi braucat pa šoseju, nekā tad, ja bieži paātrinaties, pārvadājat smagas kravas vai darāt jebko, kas apgrūtina mašīnas dzinēja darbību.
 
Ja eļļa aizsargā jūsu mašīnas motoru, vai labāk to mainīt biežāk? Eļļas nomaiņa pirms intervāla beigām nav nepieciešama – neaizmirsīsim arī par planētas piesārņošanu. Mūsdienu dzinēji ir izstrādāti tā, lai ar pareiziem eļļas nomaiņas intervāliem dzinējs spētu kalpot simtiem tūkstošu kilometru; automašīnas ražotāja ieteiktais eļļas maiņas intervāls garantē eļļas kvalitātes saglabāšanos. Tātad, ja vien sekojat regulārām eļļas maiņām un neizmantojat savu transportlīdzekli īpaši smagos apstākļos, mainīt eļļu pirms noteiktā intervāla nav vērts. Daudzi mūsdienu dzinēji ir izstrādāti tā, lai nobrauktu 8000-16 000 kilometru starp eļļas maiņu, pateicoties mūsdienu inženierijai un sintētiskajai eļļai. Ja jūsu automašīnas specifikācijā ir norādīts intervāls 8000 kilometru starp eļļas maiņu un jūsu mehāniķis iesaka mainīt eļļu ik pēc 4000 kilometriem "tikai, lai būtu droši", viņš cenšas pārdot jums nevajadzīgus pakalpojumus, un jums vajadzētu doties citur. Daudzas mūsdienu automašīnas var aprēķināt jūsu atlikušo eļļas mūžu, pamatojoties uz nobraukumu un braukšanas paradumiem, lai sniegtu jums pilnībā pielāgotu tehniskās apkopes ieteikumu. Šīs sistēmas ir noderīgs palīgs, lai salīdzinātu nobraukumu un nobraukto laika intervālu, kā ietekmē var pieņemt apzinātu lēmumu par to, kad mainīt eļļu.
 
Ja vēlaties noskaidrot kāda eļļa nepieciešama jūsu automašīnai - nospiediet uz norādīto adresi: https://eurol.com/en/oil-advisor/

Par nepieciešamo eļļu, lūgums, jautāt pārdevējam pa tālruni: +371 23 77 24 24, vai rakstot uz e-pastu: info@rb24.lv